Co powinien zawierać dobry krem na cellulit?

Jeśli krem na cellulit ma na ciebie zadziałać, jego skład musi być dobry, oparty na licznych substancjach aktywnych. Zwróć uwagę na działanie wszystkich pojawiających się w nim związków. Każdy z nich może bowiem mieć nieco inne właściwości, a bardzo ważne jest to, by na cellulit działać w różnoraki sposób, zwłaszcza jeżeli nie masz stu procentowej pewności, z jakim jego typem masz do czynienia.

W kosmetykach na cellulit absolutnie niezbędne są substancje zdolne do redukowania komórek tłuszczowych. Im więcej znajdziesz ich w składzie, tym lepiej. Bardzo dobre związki tego rodzaju to: kofeina i ekstrakt z bylicy boże drzewko. To składniki aktywne, które potrafią rozbijać lipidy (twoje komórki tłuszczowe), a nawet i zapobiegać ich nieprawidłowemu rozkładaniu się pod skórą. W antycellulitowych kosmetykach musi więc znaleźć się jak największa ilość substancji posiadających tego rodzaju zdolności. Dzięki nim nie tylko zadbasz o swoją skórę, ale też być może nawet ułatwisz sobie odchudzanie.

Drugi typ związków to te, które oczyszczają twoją skórę od środka, czyli usuwają toksyny z twojego organizmu. Kosmetyki na cellulit działają więc nie tylko od zewnątrz, ale też od zewnątrz. A musisz wiedzieć, że cellulit w wielu przypadkach bierze się z nagromadzonej ilości toksyn w organizmie. Często naturalnie nie jesteś w stanie całkowicie się ich pozbyć, nawet jeśli dbasz o swoją dietę, przyjmujesz różne suplementy diety i pijesz dużo wody. Chcąc jeszcze skuteczniej oczyszczać się od środka, w kosmetykach antycellulitowych szukaj substancji takich jak: algi, ekstrakt z bluszczu oraz kofeina.

Na sam koniec warto jeszcze zadbać o prawidłowe krążenie krwi. Im lepiej i sprawniej przepływa ona przez twoje naczynia krwionośne, tym atrakcyjniej prezentuje się twoja skóra. Aby krem na cellulit wykazał się skutecznym działaniem i cię zadowolił, powinien zawierać albo ekstrakt z ruszczyka kolczastego albo ekstrakt z bluszczu. Te dwie substancje najlepiej radzą sobie z poprawianiem mikrokrążenia.