Siemię lniane i jego właściwości

Dlaczego warto sięgać po siemię lniane? Bo to jeden z tych niepozornych dodatków, dzięki którym nasza codzienna dieta nabierze wyjątkowej wartości, a nam łatwiej będzie utrzymać dobrą formę. Co warto wiedzieć na temat lnu oraz wpływu, jaki wywiera on na ogólny stan naszego zdrowia?

Siemię lniane to nic innego, ja nasiona lnu zwyczajnego, w których kryje się wiele cennych substancji odżywczych. Siemię świetnie sprawdza się jako źródło cennych kwasów tłuszczowych, a zwłaszcza kwasów omega-3 i omega-6. Zdrowa dieta z takim dodatkiem dostarczy nam też sporo błonnika, dzięki któremu utrzymanie przewodu pokarmowego w dobrym stanie będzie łatwiejszym zadaniem, oraz witamin i minerałów, bez których nasz organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Obok witamin A i C, w siemieniu lnianym pojawia się sporo witamin z grupy B, z kolei wśród składników mineralnych bardzo ważne miejsce zajmują tu: cynk, magnez, potas oraz miedź. Tak duża wartość odżywcza sprawia, iż siemię lniane może się dla każdego z nas okazać wartościowym dodatkiem do menu. W jaki sposób siemię może wpływać na ogólny stan naszego zdrowia?

Wiadomo, że siemię lniane to jeden z tych dodatków, dzięki którym możemy się uporać z uciążliwymi zaparciami oraz ułatwić sobie odchudzanie. Lepsza praca jelit to mniej problemów z toksynami zalegającymi w naszym organizmie, a zatem i lepsze samopoczucie, i piękniejszy wygląd. Dzięki kwasom tłuszczowym omega-3, siemię lniane staje się cennym wsparciem dla naszego serca i układu krążenia, a my możemy się skuteczniej chronić przed takimi problemami, jak miażdżyca czy nadciśnienie. Ten niepozorny dodatek do diety może nam zatem przynieść wiele korzyści, a im prędzej docenimy jego moc, tym lepiej dla nas i dla naszego zdrowia.