Dieta? Tak, ale tylko z rozsądkiem!

Nie wchodzisz w swoją ulubioną sukienkę? A może garnitur, w który mieściłeś się swobodnie jeszcze kilka miesięcy temu opina się? Zaczynasz gorączkowo przeglądać strony internetowe w poszukiwaniu diety cud. Podejmujesz się tych nawet najbardziej dziwnych, czy nawet niebezpiecznych dla zdrowia. Bez efektu. Waga nawet nie drgnie. I nie ma w tym nic dziwnego.

Odchudzanie się powinno być procesem długofalowym i przemyślanym. W pierwszej kolejności powinniśmy udać się do dietetyka, który dobierze dietę, która będzie dla nas najlepsza. Lekarz, biorąc pod uwagę nasz stan zdrowia, wiek, płeć i inne czynniki, ustali dzienną liczbę kalorii, które możemy przyjąć, jak i produkty, z których powinniśmy komponować posiłki. Bardzo ważne jest też to, by dietę poprzeć aktywnością fizyczną.

Dzięki niej poprawiamy funkcjonowanie naszego organizmu – w tym procesy przemiany materii, spalamy kalorie i polepszamy nasze samopoczucie. Pamiętajmy, że tylko połączenie aktywności fizycznej i dobrze zbilansowanej diety daje wymarzone i trwałe efekty.