5 najczęstszych błędów, jakie popełniamy podczas odchudzania

Chcesz wiedzieć jakie są błędy związane z odchudzaniem? Najnowsze statystyki pokazują, że ponad 65 procent dorosłych i 17 procent dzieci i młodzieży w wieku od 2 do 19 lat ma nadwagę lub otyłość.

Te alarmujące statystyki są tykającą bombą zegarową i zmusiły niezliczoną ilość osób do zwrócenia większej uwagi na swoją wagę i zdrowie. Coraz więcej osób w dzisiejszych czasach stara się schudnąć, ale tylko nielicznym udaje się odnieść sukces i osiągnąć tak ceniony cel. Utrata wagi jest niełatwa, ale wiele osób czyni ją jeszcze trudniejszą, popełniając te poniższe błędy.

Oczekiwanie szybkiego efektu

Oczekiwanie zbyt szybkiego schudnięcia to niezwykle częsty cel przy każdej diecie. Bardzo wiele osób zaczyna z dużym entuzjazmem i nie spodziewa się, że w krótkim czasie zobaczy duże zmiany w swojej wadze. Ustalenie realistycznych celów powinno być główną częścią reżimu utraty wagi.

Musisz pamiętać, że nie zgromadziłaś takiej ilości kilogramów z dnia na dzień, więc naturalnie nie zamierzasz ich stracić z dnia na dzień. Większość ekspertów twierdzi, że oczekiwanie utraty do 1 kilograma tygodniowo jest słuszne.

Bycie zbyt restrykcyjnym w stosunku do swojej diety

Jedzenie jest kluczowym elementem w odchudzaniu. Nie da się schudnąć bez zmniejszenia ilości spożywanych kalorii, czyli jak to się mówi, przejścia na dietę. Jednak przejście na bardzo restrykcyjną dietę, która obejmuje drastyczne ograniczenie kalorii i całkowitą eliminację niektórych pokarmów, może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego.

Zbyt małe spożycie pokarmów (czyli spożycie kalorii mniejsze niż 50% tego, czego potrzebuje organizm) spowalnia metabolizm, natomiast wyeliminowanie pewnych rodzajów pokarmów może prowadzić do zachcianek i przejadania się. Nie ma potrzeby stosowania tak drastycznych środków, aby schudnąć, kluczem do skutecznego odchudzania jest kontrolowanie spożywanych porcji i wybieranie zdrowej żywności.

Poleganie na suplementach odchudzających

Utrata wagi stała się wielomiliardowym przemysłem, wszystko dzięki ludziom, którzy chcą „szybkiej poprawki”. Wiele osób popełnia poważny błąd wierząc w wielkie obietnice wątpliwych suplementów odchudzających i pigułek. Wiele z tych suplementów jest nieskutecznych i jest po prostu całkowitą stratą pieniędzy. Jeśli są to takie, które faktycznie sprawiają, że tracisz na wadze, mogą mieć niebezpieczne skutki uboczne, które mogą stanowić problem dla Twojego zdrowia.

Pamiętaj, że dla prawidłowego odchudzania bardzo istotne jest zbalansowanie diety i treningu – bez tego spalanie zbędnych kilogramów będzie nieskuteczne.

Zbyt wczesne poddanie się

Popełnienie błędu podczas próby schudnięcia może zdarzyć się każdemu. Z trudnościami związanymi z procesem utraty wagi, niepowodzenie nie jest niczym niezwykłym. Jednak niektóre osoby po pominięciu kilku sesji treningowych lub po ucztowaniu na wysokokalorycznych potrawach tracą motywację do powrotu do reżimu dietetycznego.

Jeśli chcesz odnieść sukces w swoich planach odchudzania, musisz być gotowy na pokonanie niepowodzeń i chwil słabości. Zaakceptuj niepowodzenia za to, czym są, i znajdź sposoby, aby je pokonać i iść dalej.

Wiara w to, że chodzenie na siłownię jest koniecznością

Wielu osobom nie udaje się schudnąć, ponieważ nigdy nie zaczynają. A wśród najczęstszych powodów, które podają jest to, że nie stać ich na karnet na siłownię.

Wiele osób ma wyobrażenie, że aby schudnąć muszą chodzić na siłownię. Jeśli jesteś jednym z tych, którzy myślą w ten sposób, powinieneś ponownie przemyśleć tę myśl. Aby schudnąć trzeba wydatkować energię lub spalić kalorie i istnieje wiele sposobów, aby to zrobić bez chodzenia na siłownię. Spacer to jedno z najlepszych ćwiczeń i do tego bezpłatne.