Masażery szyi – jakie wybrać?

Masaż różnych części ciała jest jednym z najbardziej relaksujących zabiegów. Z techniki tej korzystają zarówno kosmetolodzy, jak i fizjoterapeuci. W zależności od siły nacisku i stosowanych akcesoriów może mieć charakter regenerujący lub leczniczy. W poszukiwaniu tego, co dobroczynnie wpływa na nasze ciało na szczególne wyróżnienie zajmuje masaż karku i szyi. Dlaczego warto się nim zainteresować?

Dla kogo przydatny będzie masażer karku?

Siedząca praca, długie godziny spędzane w samochodzie, brak ruchu. Wszystko to potrafi być dużym obciążeniem dla naszego kręgosłupa. Jeśli zaniedbamy ten kluczowy dla ludzkiego ciała szkielet konsekwencje mogą być bardzo przykre i intensywnie rzutować na codzienne funkcjonowanie. Pojawiające się w tym obszarze napięcia to skumulowany stres z całego ciała. Masaż ma na celu pozbyć się napięć i rozluźnić ten obszar. Można z tym poradzić sobie manualnie dostosowując intensywność masażu lub sięgnąć po specjalistyczne narzędzie takie jak masażer szyi.

Poznaj masażer shiatsu!

Masażer karku shiatsu to przyrząd, którym z powodzeniem można zastąpić masaż manualny. Eliminuje on ból karku oraz przewlekłe bóle pleców. Przyjemnie relaksuje i pozwala się rozluźnić. Można stosować go w pozycji siedzącej lub leżąc na brzuchu. W każdym przypadku działa tak samo skutecznie. Najlepszy masażer karku to taki, który daje użytkownikowi możliwość regulacji intensywności drgań. Każdy z nas ma inną tolerancję, a ucisk powinien być nie tylko skuteczny, ale też przyjemny, aby spełnił swoją rolę. Świetnie jeśli urządzenie ma funkcję podgrzewania oraz możliwość, aby ustawić różne prędkości masażu. Dobry masażer lub mata masująca plecy może zmienić Twoje życie i sprawić, że poczujesz się lepiej. Intensywny masaż wykonywany urządzeniem może z powodzeniem zastąpić profesjonalną usługę. Masażer do karku to doskonały pomysł na prezent. Nie masz pomysłu na podarunek? Zastanów się nad urządzeniem do masażu shiatsu.

Nie tylko masażer karku shiatsu. W co jeszcze warto się zaopatrzyć?

Zabiegany tryb życia sprawia, że nie poświęcamy dbaniu o zdrowie tyle czasu ile powinniśmy. Nie mamy okazji, aby odwiedzić fizjoterapeutę i umówić się na masaż i rozluźnić spięte mięśnie. Wiesz już, że z pomocą może przyjść wtedy masażer shiatsu, ale w co warto jeszcze zainwestować? Jeśli chcesz zadbać o wygląd twarzy pamiętaj, że nie tylko kosmetyki zdziałają tu cuda. Warto zaopatrzyć się w urządzenie do pielęgnacji twarzy, które pobudzi mikrokrążenie oraz skutecznie oczyści pory skóry. Jeśli sesję połączysz z relaksującym zabiegiem masażu karku możesz mieć prawdziwe domowe SPA!

Masz już niezbędne urządzenia? Może też przydać się torba medyczna z wyposażeniem. Korzystają z niej profesjonaliści tacy jak fizjoterapeuci, lekarze, czy pielęgniarki, ale możesz też sięgnąć po nią indywidualnie. Oni schowają w nim stetoskop Littmann Classic III, a Ty zmieścisz w niej masażer szyi lub inne niezbędne akcesoria. Masaż shiatsu możesz mieć wtedy zawsze pod ręką.